• Kto sme

•

Naša základná škola na Nejedlého ulici sa nachádza v pokojnom prostredí mestskej časti Dúbravka .

Vo svojej činnosti nadväzuje na silné stránky školy, ktoré spočívajú vo vyváženom vzdelávacom programe, v profilácii na kľúčové kompetencie žiakov, zameranosti na jazyky, digitálne technológie, environmentálnu výchovu, vzdelávaciu oblasť zdravie a pohyb a zdravý životný štýl.

Škola disponuje plnou odbornosťou pedagogických zamestnancov, mimoriadnym záujmom rodičov o výchovno-vzdelávací proces, ako i záujmom zo strany zriaďovateľa. Práve v aktívnej a ústretovej spolupráci so všetkými subjektmi vieme našich žiakov odborne viesť k stanoveným cieľom nášho školského vzdelávacieho programu v duchu hesla „Tvorivá škola - úspešný žiak.“ I z tohto dôvodu je náš školský vzdelávací program zameraný na preferovanie jazykovej prípravy, environmentálnej výchovy, na vzdelávaciu oblasť zdravie a pohyb a ďalšie vzdelávacie oblasti štátneho vzdelávacieho programu. Pri tvorbe nášho školského vzdelávacieho programu sme vychádzali predovšetkým z bohatých tradícií školy (medzinárodná projektová činnosť, súťaže, aktivity, slávnostné akadémie), skúseností našich pedagógov (príprava žiakov na predmetové súťaže, olympiády, besedy, o ktorých kvalite svedčia mnohé dosiahnuté úspechy) a materiálneho vybavenia (počítačové učebňe, multimediálna miestnosť, obnovená školská knižnica, dve telocvične,  florbalové ihrisko, ihriská s umelým povrchom, dopravné ihrisko, posilňovňa, zrkadlová miestnosť).

Nezaháľame ani v Školskom klube detí. Na školský vzdelávací program nadväzuje výchovný program ŠKD s názvom „Pre život i pre radosť“. Jeho novinkou je precvičovanie anglického jazyka hravou zážitkovou formou pod vedením kvalifikovaného pedagóga s aktívnou spoluprácou s pedagógom anglického jazyka na 1. stupni základnej školy. Na realizácií týchto zmien sa podieľajú všetci pedagogickí aj nepedagogickí zamestnanci školy.

Aktívna  spolupráca so Združením rodičov zo ZŠ Nejedlého  sa prejavuje v celkovom chode školy. Práve i vďaka rodičov získali žiaci a pedagógovia  novú didaktickú techniku do svojich tried, zúčastňujú sa náučných exkurzií doma i v zahraničí, majú možnosť spolupodieľať sa na projektovej činnosti, rozširujú si poznatky zásluhou nového knižničného fondu školskej knižnice, získali pomocnú ruku  pri organizácii športových akcií (Deň športu, Deň detí, lyžiarskeho kurzu, školy v prírode a podobne).Vzájomná spolupráca Združenia rodičov a školy je veľmi dôležitou súčasťou jej celkového smerovania.

Ďalšou oblasťou našej práce je i spolupráca s dúbravskými materskými škôlkami. Spoločné aktivity ( otvorené hodiny v prvých triedach, vianočné vystúpenia, tvorivé vianočné a veľkonočné dielne, využívanie priestorov dopravného ihriska, telocviční a pod.) prispievajú k tvorivej a príjemnej atmosfére školy.

Tešíme sa na Vás!

História školy

Prvý školský rok sa na škole začal v auguste 1975. Škola vznikla na novom sídlisku, kde sa nasťahovali mladé rodiny s deťmi. Už od začiatku svojho vzniku patrila ku školám, ktoré sa právom nazývali „Školou roku 2000“. Svedčí o tom množstvo projektov, súťaží a akcií, zavedenie vyučovania cudzích jazykov, zriadenie počítačových tried a zrkadlovej triedy pre nácvik gymnastiky a tanečných krúžkov, úspešné akadémie, zaujímavé  besedy so spisovateľmi a športovcami, zriadenie floorbalového ihriska miestnym úradom i dvoch futbalových ihrísk s umelým trávnikom, vybavenie školy počítačovými učebňami.

Dôležitým medzníkom v histórii školy bolo získanie právnej subjektivity od r. 2001 a zlúčenie ZŠ Nejedlého so ZŠ Bilíkova v roku 2004.  Založila sa tradícia vyučovania cudzích jazykov a informatiky na 1. stupni. Nadviazali sa družobné vzťahy s pedagógmi a školami v Maďarsku v Jaszberényi, Chorvátsku z Čakovca, s rakúskou školou zo Steinbrunnu i s českou školou z Břeclavy a slovenskou školou z Topoľčian.

Našu školu za roky jej existencie úspešne skončili žiaci, ktorí vyštudovali vysoké školy, mnohí získali maturitu, rôzne odbornosti a špecializácie. Máme radosť z každého žiaka, o ktorom vieme, že sa stal úspešným a zodpovedným. Medzi významné osobnosti – žiakov, ktorí boli žiakmi našej školy, sú: Andrej Bičan (moderátor), Berco Balogh (hudobník a spevák), Maroš Palesch (dopravný konzultant), Katarína Kudjaková (hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu), Petra Azacis (športová moderátorka).

Školské lavice za vyše tridsať rokov opustilo množstvo žiakov, ktorým dali pedagógovia základy pre ďalšie štúdium. Základná škola v súčasnosti pracuje na tom, aby sa vytvorila moderná, dobre technicky a materiálne vybavená, aby sa aj naďalej rozvíjali environmentálne aktivity, zaujímavé projekty, skvalitnila výchova a vzdelávanie, podporovala zdravý životný štýl, zvyšovala počítačová gramotnosť a vyučovanie cudzích jazykov a regionálnej príslušnosti tak, aby sa žiaci našej školy zaradili medzi vyspelých občanov Európy.

• Základná škola, Nejedlého 8, 841 02 Bratislava
      • 02/645 30 006
      • Nejedlého 8 riaditeľka školy: PaedDr. Miroslava Komorníková email: miroslava.komornikova@zsnejedleho.sk zástupkyňa riaditeľky školy: Mgr. Lenka Macejková email: lenka.macejkova@zsnejedleho.sk zástupkyňa riaditeľky školy: Mgr. Dorota Kachútová dorota.kachutova@zsnejedleho.sk vedúca školskej jedálne: Anna Machová tel.: 0904 546 837 email: anna.machova@zsnejedleho.sk tajomníčka školy: Mgr. Sandra Szofková email: info@zsnejedleho.sk 841 02 Bratislava Slovakia