Informácie k šk. roku 2022/2023

• Informácie k šk. roku 2022/2023

• Milí rodičia a žiaci,

letné prázdniny sa pomaly končia a školský rok čoskoro začína.

Preto sa Vám ozývame a v prílohe Vám posielame informácie k organizácii prvého dňa v škole a preposielame informácie o možnosti získania dotácie na stravu na I. polrok šk. roka 2022/2023.

Tešíme sa na Vás :)

Vedenie a všetci zamestnanci školy

Rodičia, ktorí si chcú uplatniť nárok na poskytnutie dotácie na stravu v školskom roku 2022/2023 pre svoje dieťa, musia vyplniť n o v é Čestné vyhlásenie (viď. Príloha č.2 a č.5 pre Ukrajinu).

Čestné vyhlásenie, rodič vypíše a overené prinesie koncom augusta 2022, najneskôr však do 08.septembra 2022

na oddelenie sociálnych vecí a rodiny, Miestneho úradu Bratislava-Dúbravka, Žatevná ul. č. 4, pani Kováčovej-Havlíkovej alebo Mgr. Janíkovej.

Pri uplatnení nároku na dotáciu na stravu pre deti z Ukrajiny je potrebné okrem Čestného vyhlásenia (viď. príloha č. 5) doložiť aj Formulár na posúdenie príjmu domácnosti (viď. Príloha č.3).

Inštrukcie na výpočet životného minima je v prílohe č. 4 v ukrajinskom jazyku.

Ak príjem domácnosti bude presahovať životné minimum, Čestné vyhlásenie sa nepodáva.

V prílohe posielame aj tabuľku na výpočet životného minima (viď. Príloha č. 6 tabuľka).

Prílohy:

Hurá do školy - informačný leták

1. Rodičia

2. Čestné vyhlásenie

3. Formulár na posúdenie príjmu domácnosti

4. Inštrukcie na výpočet životného minima

5. čestné vyhlásenie v ukrajinskom jazyku

6. Výpočet životného minima - tabuľka

• Základná škola, Nejedlého 8, 841 02 Bratislava
      • info@zsnejedleho.sk
      • barbora.medvecka@zsnejedleho.sk
      • 02/645 30 006